KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12022651
nr 1202 2651
Johann Heinrich Roos
(1631-1685), Tyskland
Etsningar, 3 st, Signerade 1823-1828, ca 13x10 cm
Kondition: skadade blad, en med trasigt glas
Johann Heinrich Roos, tysk målare och etsare född 1631, död 1685.
Utrop:
500 kr
måndag 10 september 2018
kl 18:56:32
Johann Heinrich Roos
Läs mer om Johann Heinrich Roos